Анонси

   Назад

   Жінки Чернігівщини в умовах COVID-19:проблеми, наслідки, прориви

   Просвітницько-практичний захід на таку важливу в умовах сьогодення тему провели у приміщенні Чернігівського обласного молодіжного центру 24 березня. Його організували ГО «Асоціація політичних психологів України» спільно з управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради. Співорганізатори – Чернігівський міський центр соціальних служб,  Чернігівський обласний молодіжний центр, ГО «Спілка жінок м. Чернігова», ГО «Спілка жінок Чернігівщини».

   Проводився захід з метою підвищення громадської активності, створення платформи для обміну думками та досвідом між членами громади Чернігова, надання соціально-психологічної підтримки жінкам в умовах COVID-19. Адже всім відомо, що пандемія суттєво вплинула на життя людей в усьому світі, змінила звичний ритм функціонування суспільства, загострила економічні, соціальні й психологічні проблеми. І найбільш вразливими стали жінки. Адже саме вони складають більшість працівниць сфери соціальних, освітніх послуг, охорони здоров’я тощо. Багато жінок у підприємництві залишилися без роботи. На жіночі плечі покладений великий обсяг репродуктивної та доглядової праці. Пандемія негативно позначилася на здоров’ї та безпеці людини, суттєво підвищивши рівень домашнього насильства.

   Серед запрошених - представниці соціальної сфери, освіти, підприємництва, правоохоронних органів, а також державного сектору та місцевого самоврядування.

   Відкрив форум начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту міськради Андрій Дериземля.

   Такі просвітницькі заходи вкрай необхідні. Особливо зараз, коли Україна та й увесь світ переживають такі важкі умови. Це серйозний виклик усьому людству, і треба розуміти, як з цим справитися. Усі ми очікували, що пандемія за рік буде зменшуватися, і після масової вакцинації буде легше долати бар’єри та виклики, які дуже великі для кожної галузі. До прикладу, якщо взяти освіту: під час дистанційного навчання діти залишаються вдома, а хтось із батьків вимушений не працювати в цей час. Також коли закривається сфера послуг, де теж задіяна велика кількість жінок, які знову ж вимушені бути вдома. Все це великий додатковий об’єм роботи для жінок, та й взагалі тест на витривалість для всієї сім’ї. Крім того, такі умови приводять до фінансової нестабільності у родині. Хоча і держава, і місто намагається підтримати людей, - сказав він.   

   Андрій Дериземля також наголосив, що до такого обговорення повинні залучатися й чоловіки, адже такі проблеми насправді спільні і стосуються кожного. Усі озвучені на заході проблеми будуть конкретизовані та сформовані у дорожню карту, а також обов’язково розглянуті, по можливості вирішенні та донесені міському голові, який опікується цією проблемою та чекає на таку інформацію. Зокрема, щодо того, що можна зробити у місті, щоб легше пройти цей складний період. Як відомо, зараз Чернігів на межі введення чергового локдауну через розповсюдження коронавірусної хвороби, підкреслив він.

   У форматі Open Space організатори спільно з учасницями проаналізували актуальні проблеми у часи пандемії. Зокрема, присутніх турбували питання щодо збереження підприємницької діяльності, зменшення кількості випадків домашнього насильства, як працювати з людьми похилого віку, які перебувають у депресивних станах, де брати натхнення творчим людям, як забезпечити безпеку дітей в Інтернеті, як зберегти своє робоче місце, а також виклики у системі освіти під час коронакризи.

   Учасниці розробили практичні рекомендації та конкретні кроки з розвитку можливостей соціально-психологічної підтримки жінок в умовах пандемії з метою гармонізації особистого простору, професійного та сімейного життя, рівного розподілу репродуктивної праці та активної участі чоловіків у виконанні батьківських обов’язків, окреслили напрями жіночої громадської активності.

   По завершенню заходу учасники отримали відповідні сертифікати.

   Зібрання відбулося з дотриманням карантинних вимог.

   Прес-служба Чернігівської міської ради

   Назад

   15 Травня 2019 11:15
   28 Листопада 2018 11:58
   19 Березня 2018 15:51
   02 Лютого 2018 09:51