Чернігівський обласний центр соціальних служб для сім"ї дітей та молоді
Анонси

  Назад

  Підведення підсумків роботи із сім’ями, дітьми та молоддю у 2017 році

  27 лютого 2018 року в Чернігівському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулася нарада директорів районних, міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та закладів соціального спрямування.

  У 2017 році послугами центрів соціальних служб скористалося 65 430 жителів області. Соціальні послуги надавалися 268 працівниками, серед яких фахівці із соціальної роботи, юрисконсульти, психологи, методисти. Про це повідомила директор Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот під час проведення наради.

  У своїй доповіді щодо підсумків роботи галузі у 2017 році Алла Кот відзначила належний рівень системної роботи центрів з надання соціальних послуг сім’ям з дітьми та молодим особам, які перебувають у складних життєвих обставинах. Загальна кількість таких сімей, що знаходилися на обліку ЦСССДМ області, склала 5 005, соціальний супровід забезпечено 1 909 сім’ям.

  Відповідно до визначених пріоритетів діяльність мережі була також спрямована на роботу з сім’ями, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Послугами ЦСССДМ області охоплено 744 сім’ї, які знаходилися на обліку за підставою ухилення батьків або осіб, що їх замінюють, від виконання батьківських обов’язків. Працівниками центрів попереджено вилучення 1399 дітей із таких родин. Крім того, минулого року 106 дітей повернуто із закладів державного утримання у біологічні родини. З метою профілактики безвідповідального батьківства, здійснення соціальної підтримки вагітних жінок, які опинились у кризовому стані, в області продовжують функціонувати 11 консультативних пунктів районних та міських центрів СССДМ при пологових будинках/відділеннях, 14 центрів СССДМ здійснюють роботу з майбутніми батьками на основі договорів з медичним закладом та без оформлення у окремі спеціалізовані формування.

  Протягом 2017 року соціальною роботою охоплено 332 жінки, які перебували у складних життєвих обставинах та мали ризик розлучення з дитиною, з них 168 взято під соціальний супровід. Дев’ять жінок змінили намір стосовно відмови від новонародженої дитини. Це результат довготривалої кропіткої професійної роботи з сім’ями фахівців центрів, - зазначила Алла Кот

  За даними служби у справах дітей облдержадміністрації станом на 01 січня 2018 року в області функціонує 205 прийомних сімей та 27 ДБСТ, у яких виховується 495 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Супроводження усіх їх у минулому році забезпечено районними та міськими ЦСССДМ.

  З 2014 року ЦСССДМ визначено відповідальними за здійснення контролю за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини. Минулого року працівниками ЦСССДМ здійснено 2861 обстеження сімей, членам яких призначена державна допомога при народженні дитини з метою перевірки її цільового використання. Виявлено 21 випадок нецільового використання допомоги.

  Також відповідно до потреб сьогодення особлива увага була зосереджена на роботі, пов`язаної з наданням необхідної соціальної підтримки учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей. Протягом 2017 року соціальною роботою охоплено 3813 сімей учасників АТО. Психологами центрів забезпечено надання фахової психологічної підтримки тим, хто її потребує.

  В області діють 2 заклади соціального обслуговування – це обласний центр соціально-психологічної допомоги (з відділенням матері та дитини) та обласний соціальний гуртожиток. Заклади забезпечили той комплекс особливих послуг, яких потребують окремі цільові групи. Минулого року в обласному соціальному гуртожитку соціальні послуги отримала 31 молода особа; в центрі соціально-психологічної допомоги проживало та отримувало послуги 107 мешканців (9 – осіб, 37 матерів та 61 дитина).

  У ході проведення наради були обговорені основні проблемні питання діяльності центрів, здійснено аналіз якості надання соціальних послуг вразливим категоріям клієнтів.

  Основними пріоритетними напрямками роботи мережі наступного року визначено реалізацію заходів, передбачених Національною стратегією реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки; впровадження послуги сімейного патронату над дитиною та наставництва; вдосконалення застосування комплексної технології соціальної роботи «ведення випадку» у процесі надання соціальних послуг сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах; підвищення якості надання соціальних послуг, спрямованих на забезпечення індивідуальних потреб дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, сім’ях опікунів/піклувальників; забезпечення системної роботи щодо надання фахової психологічної підтримки вразливим категоріям населення; сприяння участі територіальних громад у забезпеченні доступності та якості соціальних послуг сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах та сім’ям, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

  Назад

  28 Листопада 2018 11:58
  19 Березня 2018 15:51
  02 Лютого 2018 09:51