<<<12 - 22 з 519>>>


03 Грудня 2020 14:21Новини

На базі Чернігівського міського центру СССДМ проходять практичну підготовку майбутні колеги

У грудні  на базі Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проходять виробничу (педагогічну) практику студенти психолого-педагогічного факультету Національного університету „Чернігівський колегіум” імені Т. Г. Шевченка, які навчаються за спеціальністю „соціальна робота”.

Обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття кваліфікаційного рівня є практична підготовка студентів, набуття ними професійних навичок та вмінь.

Перед початком практики були проведені

03 Грудня 2020 12:51Новини

Учасники творчої майстерні власноруч створили новорічну виставку

Необхідність соціальної роботи з особами з інвалідністю визначається потребами суспільства у формуванні сучасної гармонійно розвиненої людини, всебічній активізації її інтелектуального і творчого потенціалу та вихованні високих особистісних рис громадянина України.

Слід зазначити, що ще мізерно мало установ, які проводять роботу з надання їм соціальної, соціально-медичної, матеріальної й іншої допомоги.

Особи з інвалідністю зіштовхуються з такою проблемою як самітність, тому що їхнє спілкування обмежується рамками батьківської

03 Грудня 2020 11:13Новини

Захищаючи гідності людей з інвалідністю - ми захищаємо своє людське обличчя

Міжнародний день інвалідів є щорічною подією, яка спрямована на посилення уваги суспільства до проблем людей з функціональними обмеженнями, захисту їх прав, благополуччя, переваг. Метою даного заходу є привернення уваги до проблем тих, хто став інвалідом від народження, в дитинстві чи під час дорослого життя.

Ця подія нагадує нам, що поруч живуть люди, які потребують особливої уваги і яким ми повинні допомогти відчути себе рівними серед здорових співгромадян.

Якщо Ви або хтось із Вашої родини має інвалідність та потребує допомоги у

30 Листопада 2020 11:13Новини

ВІЛ - не вирок!

Напередодні Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом на базі обласного центру соціальних служб відбувся онлайн-семінар з питань надання соціальних послуг ВІЛ-інфікованим для спеціалістів місцевих центрів соціальних служб, фахівців із соціальної роботи територіальних громад області.

До участі в семінарі запрошена Наталія СИЛЕНОК, психолог, консультант із соціальних питань БО «Чернігівська МЕРЕЖА», яка вкотре наголосила на тому, що на сьогоднішній час поширення ВІЛ-інфекції залишається однією з найактуальніших соціальних проблем.

27 Листопада 2020 15:31Новини

Стань наставником - зміни життя дитини!

Для дітей, які проживають у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вкрай важливою є психологічна підтримка та звичайні дружні відносини, те, чого за гроші не купиш: спілкування, увага та прийняття, спільні ігри, можливість отримати пораду, вирішити проблему, відчути себе захищеним. Одна людина може назавжди змінити життя дитини, ставши для неї наставником!

З питань наставництва Ви можете звернутись до обласного центру соціальних служб або до фахівця із соціальної роботи за Вашим місцем проживання.

 

27 Листопада 2020 15:28Новини

Рятувальники нагадують громадянам правила безпечного обігріву помешкань

У період похолодання та із початком опалювального сезону різко зростає кількість пожеж у помешканнях громадян. Зазвичай, до цього призводить необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їхня несправність, перевантаження електромереж тощо. У більшості випадків пожежі трапляються з вини самих громадян. Адже підготовка котлів, печей, димоходів, а також обігрівачів до безпечної роботи - це обов’язок саме мешканців будинків.

Так, в осінньо-зимовий період кількість пожеж, що виникає у житловому секторі може досягати

25 Листопада 2020 15:25Новини

16 днів проти насильства

В області стартувала акція «16 днів проти насильства», яка триватиме з 25 листопада до 10 грудня.

Основна мета соціальних заходів – привернути увагу суспільства до проблем домашнього насильства, шкідливості існування гендерних стереотипів, показати наслідки жорстокого поводження з дітьми, підтримати осіб, які стали жертвами цих згубних явищ та допомогти їм розірвати коло насильства.

З року в рік акція стає більш масштабною і має велику кількість прихильників, адже питання подолання гендерної нерівності, відродження родинного

18 Листопада 2020 15:12Новини

18 листопада - Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації

Сексуальне насильство та експлуатація залишаються сумними реаліями сьогодення. Травма від такого жахливого досвіду може тривати все життя та впливати на всі сфери функціонування людини - фізіологічну, інтелектуальну, емоційну, особистісну та міжособистісну.

Серед основних ознак сексуального насильства над дітьми виділяють:

- наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом;

- нерозбірлива та активна сексуальна поведінка;

- замкнутість та небажання ні з ким спілкуватись;

- брак догляду за собою;

- синдром «брудного

09 Жовтня 2020 10:13Новини

Надзвичайно важливою в наш час є робота з умовно засудженими

В наш час надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень серед осіб молодіжного віку. В деяких випадках неповнолітні та молодь не усвідомлюють, що їх вчинки мають правову оцінку, тому надзвичайно важливою є адаптація таких молодих людей у суспільстві, зменшення ризику випадків скоєння неповнолітніми та особами молодіжного віку повторних злочинів, надання їм допомоги у вирішенні соціально-медичних, соціально-економічних, психологічних, юридичних питань.

В рамках взаємодії  Менського районного сектору філії ДУ «Центр

04 Жовтня 2020 10:06Новини

ТЕПЛО + ТУРБОТА + ЛЮБОВ + РОЗУМІННЯ = ЩАСЛИВА ДИТИНА

     Що потрібно кожній дитині? – увага, любов, підтримка дорослого, їжа, одяг, житло, можливість зберегти або відновити здоров’я, навчатись, розвиватись та гратись. Якщо все це не можуть забезпечити батьки, то на допомогу приходять патронатні родини. Сьогодні наша розповідь про одну з таких родин – сім’ю Любові та Олександра.

«Десять років тому ми стали опікунами та виховали чудову дівчину, а зараз ми маємо змогу надати підтримку іншим дітям. Уже майже рік ми є  патронатною родиною. Сім’я у нас дружна та позитивна,

21 Серпня 2020 15:11Новини

Фахівці із соціальної роботи отримали рекомендації щодо роботи з дітьми, які перебувають у конфлікті з законом, та їх сім'ями

     20 серпня на базі обласного центру соціальних служб проведений навчальний вебінар для фахівців із соціальної роботи з питань надання соціальних послуг сім’ям, члени яких перебувають у конфлікті із законом.

     Юлія БОГДАН, методист обласного центру, надала основні рекомендації щодо роботи з дітьми, які перебувають у конфлікті із законом, та їх сім’ями, зокрема, наголосила, що одним з провідних завдань фахівців із соціальної роботи є підвищення внутрішньої мотивації неповнолітніх до змін.

     До вебінару

<<<12 - 22 з 519>>>