<<<1 - 11 з 354>>>


10 Липня 2018 14:26Новини

Навчання з питань ведення соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти- сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, в умовах децентралізації

Щоб забезпечити якісну та результативну соціальну роботу з прийомними сім'ями, дитячими будинками сімейного типу соціальний працівник повинен мати комплексну теоретичну підготовку та практичні навички, що дозволять йому вирішувати конкретні питання та володіти набором методик для надання соціальної допомоги, підтримки сім'ї, яка виховує дитину - сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування.

Саме тому Чернігівський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 10 липня 2018 року розпочав цикл тренінгових

10 Липня 2018 09:28Новини

Без сім'ї немає щастя на землі

А ви знаєте, коли святкують День родини? Вперше це свято відзначили 2012 року, відтоді воно поступово увійшло у наш календар і зайняло чільне місце – 8-го липня. Козелецька громада, як і завжди, йде у ногу з часом, тому й звернули увагу на нове свято.

Тим більше, вітати-то є кого: на території громади окрім звичайних сімей мешкають ще й дві прийомні – у Пушкарях Проценки і в Козельці Приходько-Лещенко.

Від імені Козелецького селищного голови Олени Дмитренко привітатиРічардаса і Вікторію Проценків зі святом приїхали заступник селищного голови Інна Ярошенко та начальник відділу соціального захисту населення громади Валентина Сікачова. Їх вибігла зустріти маленька Маргарита Іонова. Вона – одна з трьох дітей, яких виховують прийомні батьки. Разом із 10-річною Ритою тут живуть її 16-річна сестра Настя і 15-річний брат Богдан.

- Я завжди боялася самотності, - каже Вікторія Віталіївна. – Гадала, що після від’їзду наших власних дітей з дому (старша дочка Христина на той час уже мала власну сім’ю, а менша Евеліна саме пішла вчитися до училища) тут стане порожньо… Ми з чоловіком подумували узяти дітей-сиріт на виховання.

З родиною Іонових ми були знайомі давно. Завжди допомагали їм, чим могли. Матір цих дітей інколи заглядала в чарку, але згодом брала себе в руки і життя йшло далі, як завжди. Та 2015 року ситуація вийшла з-під контролю. А одного вечора ми випадково заїхали до них провідати і виявили голодних дітей, покинутих у замкненій хаті. Матері з ними не було. І невідомо, коли вона збиралася повертатися. Це стало переломним моментом для рішучих дій. Ми забрали їх до себе додому. Відтоді почалася бюрократична тяганина: спочатку матір позбавили батьківських прав, потім ми з чоловіком пройшли навчання для батьків прийомної сім’ї, а тоді вже, після оформлення всіх необхідних паперів, наша родина офіційно набула статусу прийомної.

З того часу минуло три роки. І батькам, і дітям довелося багато чого пережити. В таких випадках кажуть, багато води спливло, а мені хочеться сказати, багато зносилося одягу й стопталося взуття. Особливо швидко псується взуття у Богдана – даються взнаки незручні дитячі черевики, які він колись попоносив. Вперше у Пушкарі хлопець приїхав неговірким, замкнутим, боязким. Тепер у ньому не впізнати колишнього лякливого Богданчика.

- Знаєте, я вмію спокійно реагувати навіть у складних ситуаціях. Але найтяжче для мене – це коли діти хворіють, - ділиться Вікторія. – Наша Риточка дуже часто застуджується, у неї хронічний бронхіт. Скільки разів бувало, сиджу вночі біля неї, бо температура смалить. Інколи ми викликали «швидку», але не дочекавшись, самі їхали назустріч їй. Лише після оздоровлення на морі Маргариті трохи краще. Тому і їздимо щороку то в Одесу, то у Коблево.

Із Настею своя історія – вона має групу інвалідності. Від самого початку ми взялися провести повне обстеження її організму. І виявилося, що у дитини зовсім не та хвороба, яку діагностували раніше. Настечка і зараз має інвалідність, на жаль, зараз ми можемо лише підтримувати її стан і робити вправи для розвитку тіла, але не можемо вилікувати хворобу повністю. Ось якби від народження цим хтось переймався!..

Та на вигляд зовсім не скажеш, що ці діти чимось відрізняються від своїх ровесників. Хіба що зростом невеликі. А так – Настя справжня красуня, Рита тендітна говірка білявка і Богдан – веселий підліток. Діти всюди поряд із Вікторією та Річардом: і на кухні, і на городі, і по господарству.

Гості з селищної ради привезли для сім’ї подарунки – солодощі для дітей, татові теплий плед, а мамі квіти. Родина не залишилася в боргу – спеціально до свята Настуня власноручно спекла торт, яким і пригостила Валентину Сікачову та Інну Ярошенко. Вони були просто у захваті від такої смакоти! І, здається, це не останній талант дівчинки.

09 Липня 2018 16:06Новини

Мета деінституалізації - реалізація права кожної дитини на сім’ю

Влітку минулого року в Україні розпочалась деінституціалізація - 9 серпня 2017 року урядом було схвалено Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017–2026 роки і план заходів з реалізації її І етапу.

«Стратегію потрібно розглядати як процес реформування закладів заради реалізації права кожної дитини на проживання в сім’ї, отримання нею родини, в якій повною мірою будуть забезпечуватись інтереси дитини», – заявив директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики

27 Червня 2018 13:32Новини

Щоби канікули були гарними для всіх

Щороку, на початку літніх канікул, Ніжинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді долучається до просвітницько-виховної роботи з учнями молодшої ланки, які відвідують пришкільні оздоровчі табори денного перебування.

Так, протягом червня психологи і фахівці із соціальної роботи центру побували в усіх загальноосвітніх школах міста, де було організовано дитячі майданчики.

Бесіди, тренінги та ігрові завдання для учнів були спрямовані у першу чергу на охорону безпеки життя і здоров’я

04 Червня 2018 12:32Новини

Благодійна допомога дітям

Багато років поспіль Ніжинська єпархія Української православної церкви надає благодійні кошти на підтримку тяжкохворих дітей з Ніжинщини. Добровільні пожертви прихожан, що сумлінно збираються копійка до копійки в діючих храмах єпархії, спрямовуються на богоугодні справи. Однією з таких важливих справ є допомога ближнім і, зокрема сім’ям, в яких виховуються діти з вадами здоров’я, у т.ч. діти з інвалідністю, що потребують значних витрат на лікування.

Зазвичай із пропозиціями підтримати ніжинських дітей єпархія звертається

02 Червня 2018 12:28Новини

Яскравий світ дитинства

Як завжди, 1 червня Ніжинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взяв участь в організації загальноміських заходів із нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

Кольоровими малюнками на асфальті алеї парку ім. Т. Шевченка, об’єднаними під назвою «Рушник дитинства», центр запропонував юним художникам із числа учнів міських шкіл та ліцею продемонструвати своє бачення краси рідного краю, продовжуючи кращі традиції українського народу. Звичайно ж, діти охоче виконали творче завдання, втіливши в зображення

01 Червня 2018 16:51Новини

Єдина родина Чернігівщини

26 травня Ніжин приймав почесних гостей – родини загиблих учасників АТО, які з'їхались з усієї Чернігівської області. Такі зустрічі вже стали доброю традицією, яку започаткувала обласна громадська організація «Єдина родина Чернігівщини». Нині її продовжило наше славне місто.

Уранці у приміщенні виконавчого комітету відбулась реєстрація учасників урочистостей – матерів, батьків, дружин, дітей та інших членів сімей загиблих, яких автотранспортом централізовано доставили до Ніжина з різних сіл та міст регіону. Тут їх

01 Червня 2018 14:32Новини

Захід до Всесвітнього Дня без тютюну

Чернігівським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 31 травня 2018 року в центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, с. Хмільниця, проведено захід до Всесвітнього дня без тютюну.

З даної тематики проведено бесіду «10 міфів про куріння, які заважають позбутися цієї згубної звички», показано відеоролик «Ні- палінню», проведено тренінгову вправу «Сходинками здоров’я » та відбувся конкурс малюнків на асфальті «Ні- палінню!».

29 Травня 2018 14:29Новини

Проведено навчальний тренінг «Арт-терапія як спосіб діагностики та психокорекції дітей молодшого віку з інвалідністю»

Здійснення соціально-психологічної роботи з дітьми з інвалідністю в практичній роботі психолога є завданням досить складним, яке потребує систематичності та спеціальних знань.

Значна частина дітей з інвалідністю відчуває психологічні труднощі в побуті і стосунках з оточуючими людьми. Тому для ефективної роботи з цією категорією клієнтів психолог повинен володіти знаннями про психологічні особливості таких дітей і уявляти можливі способи роботи з ними. В умовах сучасних підходів до різноманітних форм соціалізації

21 Травня 2018 14:39Новини

В обласному центрі соціальних служб навчаються кандидати у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники

Мета навчання - підвищення рівня батьківської компетентності майбутніх прийомних батьків та батьків-вихователів, їх спроможності кваліфіковано здійснювати діяльність для створення сприятливих умов життя і розвитку прийомних дітей та дітей-вихованців.

У навчанні, яке розпочалось 16 травня і продовжиться до 23 травня, беруть участь 14 осіб із Городнянського, Ічнянського, Корюквіського, Менського, Сновського, Чернігівського районів та міст Ніжина, Чернігова.

У ході занять розглядаються наступні теми: прийомна

18 Травня 2018 14:42Новини

В області впроваджується наставництво для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

18 травня Чернігівським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено засідання «за круглим столом» на тему «Впровадження наставництва для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Участь у роботі взяли представники служби у справах дітей облдержадміністрації, управління освіти і науки облдержадміністрації, директори інтернатних закладів, обласного центру соціально – психологічної допомоги, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей,

<<<1 - 11 з 354>>>